(Turystyka), organizowanie imprez turystycznych to przygotowywanie lub oferowanie, a także realizacja imprez turystycznych.
(Turystyka), osoba prawna, osoba fizyczna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, przeprowadzającą imprezę masową.
(Turystyka), osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która podjęła się zorganizowania kąpieliska lub miejsca wykorzystywanego do kąpieli oraz uzyskała na to zgodę właściciela wody i przyległego gruntu lub która prowadzi kąpielisko lub miejsce wykorzystywane do kąpieli.
(Turystyka), Organizatorem turystyki jest przedsiębiorca organizujący imprezę turystyczną, czyli co najmniej dwie usługi turystyczne tworzące jednolity program i objęte wspólną ceną, przy czym usługi te obejmują nocleg lub trwają ponad 24 godziny albo program przewiduje zmianę miejsca pobytu. W praktyce organizatorem turystyki jest biuro podróży.
(turystyka), przygotowywanie lub oferowanie, a także realizacja imprez turystycznych.
(Turystyka), Orienteering jest to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy posługując się mapą i kompasem mają za zadanie w jak najkrótszym czasie dotrzeć do wszystkich punktów kontrolnych zlokalizowanych w terenie. Orienteering może mieć m.in. formę: biegu, jazdy na rowerze, jazdy na nartach.
(Turystyka), Oś widokowa to linia, wzdłuż której projektowane są widoki na konkretne obiekty zlokalizowane w przestrzeni, stanowiące na ogół dominantę np. pod względem wysokości, kształtu itp.
(Turystyka), obiekt ogólnodostępny, całoroczny, przystosowany do świadczenia usług dydaktyczno-szkoleniowych oraz noclegowych. Obiekt ten musi posiadać pomieszczenia dydaktyczno-konferencyjne oraz powinien posiadać zaplecze dydaktyczne tj.: bibliotekę, czytelnię, sale wystawowe, środki audio-video. Ponadto musi on być wyposażony w miejsca noclegowe, zaplecze sanitarne i kuchenne.
(Turystyka), Otwarcie widokowe to miejsce, z którego rozpościera się widok na pobliski krajobraz i/lub elementy i/lub obiekty znajdujące się w jego obrębie.
(turystyka), urządzenie obsługi ruchu turystycznego zlokalizowane w obrębie powierzchniowego, punktowego lub liniowego obiektu rekreacyjno-wypoczynkowego. Jest to wyznaczone przez nadleśniczego stałe miejsce zagospodarowane technicznie, w którym jest dozwolone posługiwanie się otwartym ogniem w lesie.
(turystyka), powierzchniowy obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy (obiekt budowlany w rozumieniu przepisów prawa budowlanego) ze stanowiskami postojowymi dla pojazdów. Poza stanowiskami postojowymi, w tym i dla osób niepełnosprawnych musi posiadać infrastrukturę informacyjno-porządkową, w tym również regulamin. Może posiadać urządzenia obsługi ruchu turystycznego.
(Turystyka), Pensjonat to obiekt świadczący usługi noclegowe, posiadający co najmniej 7 pokoi, świadczący dla swoich klientów całodzienne wyżywienie.
(Turystyka), wycieczka połączona z rekreacją i wypoczynkiem oraz spożywaniem w obrębie obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych zabranej ze sobą żywności.
(Turystyka), osoba towarzysząca, w imieniu organizatora turystyki, uczestnikom imprezy turystycznej, sprawująca opiekę nad nimi i czuwająca nad sposobem wykonania na ich rzecz usług oraz przekazująca podstawowe informacje, dotyczące odwiedzanego kraju i miejsca.
(Turystyka), konstrukcje pozwalające na zniesienie bariery różnic poziomu terenu. Ich budowa jest wskazane w obrębie obiektów łatwo dostępnych, gdzie nachylenie podłużne przestrzeni komunikacyjnej przekracza 5%. Więcej na ten temat w serii wydawniczej Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych pt. Turystyka w Lasach Państwowych, w tomie I pt. Las bez barier - obiekty terenowe.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » Wszystkich stron: 13