(użytkowanie lasu), wykładanie chrustem szlaków, upraw lub szkółek w celu ograniczenia ryzyka uszkodzeń drzew lub wyjadania nasion przez ptaki oraz poprawy warunków rozwoju drzewek.
(użytkowanie lasu), element roboczy urządzeń do załadunku i zrywki drewna, wykonany zwykle w postaci kleszczy chwytających jedną lub kilka kłód, dłużyc itp.
(użytkowanie lasu), kleszcze spinające odziomki, które umożliwiają półpodwieszoną zrywkę drewna (dłużyc lub całych drzew).
(użytkowanie lasu), urządzenie pomocnicze do zrywki drewna ciągnikiem rolniczym, zawieszane na podnośniku ciągników, który umożliwia prowadzenie półpodwieszonej zrywki drewna.
(użytkowanie lasu), uniwersalny pojazd przystosowany do współpracy z urządzeniami peryferyjnymi, który przeznaczony jest do prac w transporcie, rolnictwie, leśnictwie, budownictwie itp.
(użytkowanie lasu), specjalistyczny ciągnik zrywkowy wyposażony w żuraw z kleszczmi, który umożliwia formowanie ładunku i zrywkę drewna; szczególną formą ciągnika chwytakowego jest klembank.
(użytkowanie lasu), pojazd, który umożliwiaja zrywkę drewna w szczególnie trudnych warunkach. Charakteryzuje się małymi naciskami jednostkowymi na podłoże w związku z tym przy jego zastosowaniu zminimalizowane jest ugniatanie geby, w czasie zakręcania silnie kaleczy powierzchniową warstwę gleby.
(użytkowanie lasu), specjalistyczny ciągnik leśny przeznaczony do zrywki drewna długiego, dłużyce wleczone są z uniesionymi odziomkami. Ciągnik leśny wyposażony jest w ławę (spycharkę) przeznaczoną do mygłowania zerwanego drwewna oraz w jedno- lub dwubębnową wciągarkę ułatwiającą formowanie ładunku.
(użytkowanie lasu), specjalistyczny ciągnik leśny do nasiąbiernej zrywki drewna krótkiego o maksymalnej długości 6-8 m, wyposażony jest w żuraw z chwytakiem i kłonice wyznaczające przestrzeń ładowną pojazdu.
(użytkowanie lasu), pojazd roboczy skonstruowany w sposób umożliwiający wykonywanie wiele różnorodnych zadań w rolnictwie; wyposażony jest w podnośnik hydrauliczny oraz wałek przekaźnika mocy; możliwe jest także wykorzystywanie pompy hydraulicznej do napędzania urządzeń peryferyjnych; umożliwia wykonywanie wielu zadań w rolnictwie po zagregatowaniu z różnorodnymi maszynami; w leśnictwie wykorzystywany jest do zrywki drewna, która charakteryzuje się jednak niewielką wydajnością, szczególnie przy wykonywaniu zadań w młodych drzewostanach.
(użytkowanie lasu), przeznaczony jest do przewozu naczep samochodowych o dużej ładowności; znajduje szerokie zastosowanie w transporcie drogowym; w leśnictwie w zestawie z odpowiednią naczepą znajduje zastosowanie w transporcie drewna.
(użytkowanie lasu), ciągnik rolniczy lub skider wyposażony we wciągarkę umożliwiającą dociąganie wyrobionego surowca drzewnego i formowanie ładunku.
(użytkowanie lasu), ciągnik przeznaczony do zrywki drewna, który jest przystosowany do wykonywania tego zadania poprzez współprace z urządzeniami peryferyjnymi.
(użytkowanie lasu), cięcia w koronach umożliwiające poprawę statyki drzewa; chronią drzewa przed przewróceniem, złamaniem, rozłupaniem, odłamaniem konaru itp.
(użytkowanie lasu), cięcia pielęgnacyjne to czyszczenia i trzebieże, ich podstawowym celem jest pielęgnacja drzewostanu. Drewno pozyskane w czasie cięć pielęgnacyjnych jest produktem ubocznym tego zabiegu. Ostatnie czyszczenia późne, realizowane w wieku 17-20 lat, są pierwszymi cięciami, w których dokonuje się pozyskiwania drewna.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 » Wszystkich stron: 44