E
Ilość znalezionych haseł: 343
(informatyka w leśnictwie, oprogramowanie i sprzęt), prowadzenie ewidencji danych o pracowniku jest jednym z podstawowych elementów systemu LAS. Dzięki informacjom, które zapisuje się na kilkunastu ekranach, można całkowicie zrezygnować z „ręcznego” prowadzenia ewidencji. Jednocześnie, możliwość łatwego dostępu do informacji, przy pomocy raportów, które generuje się w systemie LAS, jak i raportów SILP (na komputerze PC), w znacznym stopniu może ułatwić przygotowanie zestawień, deklaracji podatkowych oraz pozwala w pełni kontrolować planowanie i wykorzystanie urlopu/opieki przez pracowników firmy itp.
Zobacz więcej...
(informatyka w leśnictwie, oprogramowanie i sprzęt), jest programem wchodzącym w skład podsystemu Gospodarka Towarowa (SILP). Ewidencja drewna jest oparta na normach dotyczących klasyfikacji jakościowo – wymiarowej i prowadzona jest według numeru każdej sztuki i stosu. Miejsce magazynowania drewna stanowi adres leśny jego pozyskania z dokładnością do poziomu wydzielenia. Dla drewna ze skupu lub z przemieszczenia jest to adres leśny jego składowania.
Ewidencja ta obejmuje przychód, zrywkę drewna, oraz jego rozchód. Wykazy odbiorcze drewna, wprowadzanego na pozycję planu, tworzone są automatycznie z podziałem na drewno wielkowymiarowe ‘W’, średniowymiarowe dłużycowe ‘S1’, drewno ‘S3b’, drewno średniowymiarowe stosowe ‘S*’, drewno małowymiarowe ‘M’, karpinę ‘K’ oraz zrębki ‘Z’. Dla drewna pochodzącego ze skupu tworzony jest jeden wykaz odbiorczy drewna, dla jednego dokumentu źródłowego bez podziału na kategorie. Rozchód obejmuje sprzedaż drewna, zużycie drewna na potrzeby jednostki i wydanie drewna na deputaty. Dane o pozyskanym drewnie i jego rozchodzie transferowane są z/do rejestratorów – program Leśnik służy do rejestracji na poziomie leśnictwa dokumentów źródłowych z zakresu obrotu drewna: rejestrów odbioru drewna, kwitów zrywkowych, podwozowych i wywozowych oraz specyfikacji manipulacyjnych. Informacje o masie i rodzaju pozyskanego drewna trafiają do podsystemu Planowanie na właściwą, ze względu na lokalizację, pozycję planu, a następnie są elementem procesu aktualizacji opisów taksacyjnych.
Zobacz więcej...
(informatyka w leśnictwie, oprogramowanie i sprzęt), system zapisu plików na nośnikach magnetycznych (dyski twarde, dyskietki), stosowany w Linuksie. Pozwala na obsługę partycji o rozmiarach do 4 TB, umożliwia tworzenie plików o nazwach składających się maksymalnie z 255 znaków. Każdy z plików w ext2 opisany jest za pośrednictwem flag, określających prawa odczytu, zapisu i wykonywania plików, osobno dla użytkownika, grupy użytkowników i wszystkich użytkowników systemu. W ext2 możliwe jest stosowanie dowiązań symbolicznych i dowiązań twardych do plików i/lub katalogów. Ang. Extended File System 2 - rozszerzony system plików wersja 2. Por. FAT16, FAT32, NTFS
Zobacz więcej...
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Wszystkich stron: 23