L
Ilość znalezionych haseł: 426
(siedliskoznawstwo leśne), a) Puszcza Drawska i Lasy pojezierza Wałec-kiego
na pograniczu płd.- wsch. cz. województwa zachodniopomorskiego i płn. cz. woj. Wielkopolskiego
Za DOL Puszcza Drawska uznano obszar ograniczony od północy jeziorem Lubie a od połu-dnia rzeką Noteć. Za granice zachodnią tereny przyjęto
Pławno- Recz- Ińsko-
Za granice wschodnią Mirosławiec - dr 177 – Tuczno- Człopa - tereny przyjęto
W przyjętych granicach jest to obszar o powierzchni …….. km2, z czego …% zajmują lasy. Wśród gruntów uznanych za lasy i tereny seminaturalne około ……% to lasy mieszane. Lasy iglaste zajmują ………..%, liściaste ….% a pozostałe …..%.
Na omawianym terenie ….% lasów jest w zarządzie LP i znajdują się w granicach
Lasy państwowe są w zarządzie RDLP b) Lasy Doliny Gwdy i Równiny Wałeckiej
Obszary leśne na pograniczu województw zachodnio-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego.
W przyjętych granicach jest to obszar o powierzchni …….. km2, z czego …% zajmują lasy. Wśród gruntów uznanych za lasy i tereny seminaturalne około ……% to lasy mieszane. Lasy iglaste zajmują ………..%, liściaste ….% a pozostałe …..%.
Na omawianym terenie ….% lasów jest w zarządzie nadleśnictw: Szczecinek (obręby Wierzchowo i Dyminek), Czarne Człuchowskie (obręby Międzyborz i Czarne), Okonek (obręby Lędyczek i Okonek), Jastrowie (obręb Jastrowie), Lipka (obręb Radawnica), Płytnica (obręb Płytnica), Złotów (obręb Krajenka), Zdrojowa Góra (obręby Skórka i Zdrojowa Góra ), Kaczory (obręby Kaczory i Grabówno).
Zobacz więcej...
(Ekologia lasu, las jako zjawisko geograficzne), [wł. galleria = galeria, tunel, sztolnia], odmiana deszczowych lasów równikowych, porastająca tereny dolin rzecznych. Ich skład florystyczny jest zależny od położenia geograficznego i strefy klimatyczno-roślinnej, w której występują. W Ameryce Południowej tworzą je m.in. gatunki z rodzaju akacja (Pitadenia), figowiec, wierzba, balsa, kauczukowiec, w Afryce występują natomiast drzewa z rodzin Burseriaceae, Sterculiceae, morwowatych, wilczomleczowatych, cezalpiniowatych, marzannowatych.
Zobacz więcej...
(siedliskoznawstwo leśne), Lasy Gostynińsko-Włocławskie to obszar, którego większa część znajduje się w pradolinie Toruńsko-Eberswaldzkiej, w rejonie określonym przez miasta Włocławek – Płock - Gostynin; w granicach powiatów włocławskiego w woj. kujawsko-pomorskim, oraz płockiego i gostynińskiego w woj. mazowieckim. Współczesne umowne granice Lasów Gostynińsko-Włocławskich wyznaczają miejscowościi: Mikanowo (na północ od Włocławka) - południowe obrzeża Włocławka - Duninów Nowy - płd. obrzeża Płocka - płn. granice Gąbina; oraz położone na płd. od Gostynina miejscowości Szczawinek i Józefków - południowe obrzeża Gostynia, - Kowal - Kruszyn – Brzezie - Mikanowo.
W przyjętych granicach jest to obszar o powierzchni 960 km2, z czego 55% zajmują lasy. Na omawianym terenie 80% powierzchni leśnej jest w zarządzie Lasów Państwowych, nadleśnictw: Włocławek (obręby Włocławek, Jedwabna i Czarne), Gostynin (obręby Duninów i Gostynin) Łąck (obręby Łąck i Gąbin). Obszar ten jest uznany za Leśny Kompleks Promocyjny Lasy Gostynińsko-Włocławskie. Jest to obszar o dużych walorach przyrodniczych i krajobrazowych stanowiący ważny teren w korytarzu ekologicznym wzdłuż Wisły. Jest tam kilkanaście rezerwatów przyrody, Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy oraz m.in. obszar Natura 2000 PLB 040001 Rakutowskie Błota .
Zobacz więcej...
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 »
Wszystkich stron: 29