(ergonomia w leśnictwie), schemat zarzadzania jakością i bezpieczeństwem pracy w Lasach Państwowych przedstawiono na rycinie. Istotnym składnikiem tej strategii jest aktywne uczestnictwo prywatnych przerdsiębiorstw leśnych oraz Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych w Gołuchowie.
(ergonomia w leśnictwie), zasada częstości rozmieszczenia i grupowania urządzeń sterowniczych mówi, że w przestrzeni optymalnej dla rozmieszczenia urządzeń sterowniczych powinny znajdować się urządzenia najczęściej używane (np. położenie koła kierownicy pojazdu).
(Arborystyka, prawne podstawy wycinki drzew), Postępowanie administracyjne jest dwuinstancyjne (Art. 15) Od decyzji wydanej w pierwszej instancji służy stronie odwołanie tylko do jednej instancji. Właściwy do rozpatrzenia odwołania jest organ administracji publicznej wyższego stopnia, chyba że ustawa przewiduje inny organ odwoławczy. (Art. 127) Organami wyższego stopnia w rozumieniu kodeksu są w stosunku do organów jednostek samorządu terytorialnego – samorządowe kolegia odwoławcze, chyba że ustawy szczególne stanowią inaczej. (Art. 17)
(Ekologia lasu, podstawowe zasady, prawa i teorie ekologiczne), zasady odnoszące się do przyczyn przemian ewolucyjnych, opracowane niezależnie i ogłoszone w 1858 przez K. Darwina i A. Wallace’a. Zakładają one, że istnieje indywidualna zmienność w obrębie każdej grupy organizmów, dzięki czemu żadna populacja nie składa się z identycznych osobników. W każdej populacji potomstwo produkowane jest w nadmiarze. Na skutek trudnych warunków przeżywają tylko niektóre osobniki, te wykazujące najlepsze przystosowanie. To one mają największą szansę wydania potomstwa, dlatego cechy osobników przeżywających będą przekazywane w kolejnych pokoleniach.
(Arborystyka, prawne podstawy wycinki drzew), Organy administracji publicznej są obowiązane do należytego i wyczerpującego informowania stron o okolicznościach faktycznych i prawnych, które mogą mieć wpływ na ustalenie ich praw i obowiązków będących przedmiotem postępowania administracyjnego. Organy czuwają nad tym, aby strony i inne osoby uczestniczące w postępowaniu nie poniosły szkody z powodu nieznajomości prawa, i w tym celu udzielają im niezbędnych wyjaśnień i wskazówek.
(ergonomia w leśnictwie), zasada rozmieszczenia i grupowania urządzeń sterowniczych wg jednakowego oporu mówi, że urządzenia sterownicze o zbliżonym do siebie oporze roboczym powinny być zgrupowane w tej części przestrzeni pracy.
(Ekologia lasu, podstawowe zasady, prawa i teorie ekologiczne), [gr. bíos = życie + tópos = miejsce, koinós = wspólny], zasada biocenotyczna mówiąca, że wszystkie składniki biotyczne i abiotyczne pleocenu są ze sobą powiązane funkcjonalnie. Zjawiska zachodzące w jednych wpływają na procesy i stany w innych składnikach układu. Oznacza to, że przekształcenie warunków środowiska wywołuje zmiany w biocenozie, a zmiany w obrębie biocenozy pociągają zmiany biotopu.
(ergonomia w leśnictwie), zasada kolejności rozmieszczenia i grupowania urządzeń sterowniczych wskazuje, że urządzenia te powinny być usytułowane zgodne z kolejnością ruchów wymaganą przez proces sterowania. Inaczej mówiąc urządzenia sterownicze należy ustawić w takiej kolejności jakiej będą używane.
(Arborystyka, prawne podstawy wycinki drzew), Sprawy, w których uczestniczą strony o spornych interesach, mogą być załatwiane w drodze ugody sporządzonej przed organem administracji publicznej (ugoda administracyjna). Organ administracji publicznej, przed którym toczy się postępowanie w sprawie, powinien w tych przypadkach podejmować czynności skłaniające strony do zawarcia ugody.
(Ekologia lasu, podstawowe zasady, prawa i teorie ekologiczne), reguła określająca warunki prawidłowego funkcjonowania ekosystemu. Mówi, że struktura biocenozy, zarówno na szczeblu autotrofów, jak i heterotrofów, powinna zapewnić w zmiennych warunkach środowiska optymalną, bliską maksymalnej produkcję pierwotną ekosystemu. Jest ona podstawą produktywności tego układu. Energia słoneczna zmagazynowana przez organizmy autotroficzne w postaci wysokocząsteczkowych związków organicznych stanowi podstawę przemiany materii wszystkich biotycznych elementów ekosystemu.
(Arborystyka, prawne podstawy wycinki drzew), Organy administracji publicznej działają na podstawie przepisów prawa.
(ergonomia w leśnictwie), zasada rozmieszczenia i grupowania urządzeń sterowniczych wg pełnionej funkcji mówi, że razem należy grupować urządzenia sterownicze funkcjonalnie powiązane przez to, że sterują tym samym zespołem, czy mechanizmem maszyny.
(Arborystyka, prawne podstawy wycinki drzew), Sprawy administracyjne należy załatwiać w formie pisemnej lub w formie dokumentu elektronicznego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2013 r. poz. 235), doręczanego środkami komunikacji elektronicznej. Sprawy mogą być załatwiane ustnie, gdy przemawia za tym interes strony, a przepis prawny nie stoi temu na przeszkodzie. Treść oraz istotne motywy takiego załatwienia powinny być utrwalone w aktach w formie protokołu lub podpisanej przez stronę adnotacji.
(ergonomia w leśnictwie), zasada rozmieszczenia i grupowania urządzeń sterowniczych wg podobieństwa konstrukcyjnego sprawia, że stosujemy grupowanie razem urządzeń sterowniczych o podobnej budowie, co poprawia przejrzystość konstrukcji.
(Arborystyka, prawne podstawy wycinki drzew), Organy administracji publicznej prowadzą postępowanie w sposób budzący zaufanie jego uczestników do władzy publicznej
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 » Wszystkich stron: 48