Lasy Państwowe
Logo Encyklopedii Leśnej

APN

(informatyka w leśnictwie, oprogramowanie i sprzęt), Access Point Name (APN) – nazwa wskazująca na konkretną sieć pakietową (np. Internet, intranet operatora) i (opcjonalnie) usługę (np. MMS, WAP, GPRS), dzięki której w sieciach komórkowych GSM i UMTS użytkownik terminala może korzystać z transmisji danych przesyłanych z zewnętrznych sieci.
W PGL LP wykorzystywana jest transmisja poprzez bramki APN pomiędzy rejestratorem leśniczego a serwerem aplikacji LAS. Metoda ta wyparła wcześniej używaną transmisję poprzez modemy analogowe.
Formalnie Access Point Name jest adresem IP (lub nazwą, która przez serwer DNS zostanie zamieniona na taki adres) elementu sieci szkieletowej nazywanego GGSN. Jedną z jego funkcjonalności jest routowanie pakietów pomiędzy siecią operatora a zewnętrzną siecią pakietową.
Skonfigurowanie przez użytkownika nazwy punktu dostępowego (APN) jest niezbędne dla korzystania z takich usług jak WAP lub GPRS. W telefonach zakupionych u operatorów APN jest już zwykle zapisany w pamięci aparatu i nie ma potrzeby jego ręcznej konfiguracji. W rejestratorze leśniczego APN jest automatycznie definiowany podczas instalacji aplikacji leśniczego.

ŹRÓDŁO (AUTOR)

http://wiki.android.com.pl/index.php?title=APN

Powiązane hasła

aplikacje leśniczegoGSMGPRS

Zdjęcia

Rysunki

Tabele

Mapy

Filmy

Pliki

Indeks alfabetyczny:

POPRZEDNI NASTĘPNY

Indeks tematyczny:

POPRZEDNI NASTĘPNYZgłoś uwagę do hasła

Maksymalny rozmiar: 5MB
Kontakt

Szybki kontakt