Lasy Państwowe
Logo Encyklopedii Leśnej

CDMA

(informatyka w leśnictwie, sprzęt informatyczny), (z ang. Code Division Multiple Access) - zwielokrotniony dostęp z podziałem kodu. Jest to jedna z metod kodowania i dostępu do radiowego medium transmisyjnego. Polega na przypisaniu poszczególnym użytkownikom (korzystającym z tego samego kanału do przesyłania danych) odpowiednich kodów (sekwencji).
Dane transmitowane są we wspólnym paśmie, a dzięki przypisanemu kodowi, dane przeznaczone dla konkretnego odbiorcy są jednoznacznie identyfikowane przez używany odbiornik (np. modem).
Nadajniki CDMA pracuja na częstotliwości 450MHz i obejmują swoim zasięgiem dużo większy obszar niż nadajniki sieci 3G. Dzięki temu możliwe jest swobodne korzystanie z internetu dużej przepustowości nawet tam, gdzie do tej pory nie było możliwości technicznych.
Dostęp do internetu w technologii CDMA jest szeroko stosowany na stanowiskach leśniczych, wszędzie tam gdzie nie ma technicznych możliwości dostarczenia internetu kablowego.
CDMA oferuje prędkość transferu do 3,1 Mb/s (pobieranie) i 1,8 Mb/s (wysyłanie). Do korzystania z usługi potrzebny jest specjalny modem (usb) lub router CDMA.

ŹRÓDŁO (AUTOR)

http://www.orange.pl/kid,4000377181,id,4000377183,title,CDMA,helparticle.html

Zdjęcia

CDMA

Rysunki

Tabele

Mapy

Filmy

Pliki

Indeks alfabetyczny:

POPRZEDNI NASTĘPNY

Indeks tematyczny:

POPRZEDNI NASTĘPNYZgłoś uwagę do hasła

Maksymalny rozmiar: 5MB
Kontakt

Szybki kontakt