Lasy Państwowe
Logo Encyklopedii Leśnej

rejestr

(informatyka w leśnictwie, oprogramowanie i sprzęt), centralna hierarchiczna baza danych używana w systemach Microsoft Windows 98, Windows CE, Windows NT i Windows 2000 do przechowywania informacji, które są niezbędne do skonfigurowania systemu dla co najmniej jednego użytkownika, aplikacji i urządzeń sprzętowych.

Rejestr zawiera informacje, do których system Windows stale odwołuje się podczas swojej pracy, na przykład profile poszczególnych użytkowników, aplikacje zainstalowane na komputerze oraz typy dokumentów tworzonych przez te aplikacje, ustawienia arkuszy właściwości folderów i ikon aplikacji oraz informacje, jaki sprzęt istnieje w systemie i które porty są używane.

Rejestr zastępuje większość tekstowych plików ini używanych w systemie Windows 3.x oraz pliki konfiguracji systemu MS-DOS, takie jak Autoexec.bat i Config.sys. Chociaż rejestr jest używany w kilku systemach operacyjnych Windows, występują pewne różnice między rejestrami w poszczególnych systemach.
Gałąź rejestru to grupa kluczy, podkluczy i wartości w rejestrze, która ma zestaw plików pomocniczych zawierających kopie zapasowe ich danych.

ŹRÓDŁO (AUTOR)

Microsoft Computer Dictionary

Zdjęcia

Rysunki

Tabele

Mapy

Filmy

Pliki

Indeks alfabetyczny:

POPRZEDNI NASTĘPNY

Indeks tematyczny:

POPRZEDNI NASTĘPNYZgłoś uwagę do hasła

Maksymalny rozmiar: 5MB
Kontakt

Szybki kontakt