Lasy Państwowe
Logo Encyklopedii Leśnej

system LAS

(informatyka w leśnictwie, oprogramowanie i sprzęt), najważniejszym składnikiem SILP jest system LAS, który w szczególności zapewnia przetwarzanie danych transakcyjnych w około 480 jednostkach organizacyjnych (nadleśnictwa, zakłady, rdLP, DGLP). System LAS podzielony jest umownie na siedem podsystemów odpowiedzialnych za prowadzenie niezbędnych ewidencji i obsługę podstawowych procesów biznesowych: Planowanie, Gopsodarka Leśna, Finanse i Księgowość, Kadry i Płace, Gospodarka Towarowa, Dane Wspólne, Sprawozdawczość.
Jest to system zintegrowany, ze ściśle przestrzeganą zasadą jednokrotnej rejestracji danych źródłowych. Powyższe cechy uprawniają do zaliczenia systemu LAS do grupy systemów klasy ERP.
Cechą odróżniającą system LAS od innych, funkcjonujących na rynku, systemów do zarządzania przedsiębiorstwem (systemów ERP) jest jego zbudowanie wokół specyficznej dla Lasów Państwowych bazy danych opisów taksacyjnych. Cechą unikalną tej bazy danych jest przeprowadzany corocznie proces jej aktualizacji o zmiany wynikające z zaszłych zdarzeń gospodarczych. Źródłem tych informacji są dokumenty źródłowe rejestrowane w różnych miejscach systemu.

ŹRÓDŁO (AUTOR)

Charakterystyka funkcjonalna SILP ze szczególnym uwzględnieniem systemu LAS

Zdjęcia

Rysunki

Tabele

Mapy

Filmy

Pliki

Indeks alfabetyczny:

POPRZEDNI NASTĘPNY

Indeks tematyczny:

POPRZEDNI NASTĘPNYZgłoś uwagę do hasła

Maksymalny rozmiar: 5MB
Kontakt

Szybki kontakt